DEEsign Studio – strona internetowa i sklep

Założenia projektowe

Założeniem projektu było stworzenie strony wizytówkowej z blogiem, a także sklepu na osobnej domenie utrzymane w duchu minimalizmu, jasnych kolorach i przejrzystości, które będą odpowiadały stylistyce projektów wykonywanych przez właścicielkę strony. W przypadku strony deesignstudio.pl najważniejsze było to skupienie się na fotografiach wnętrz. W sklepie istotne było aby skupienie się na wyeksponowaniu produktów i dopracowanie złożonych opcji dostawy. Bardzo ważne było także to, aby obie strony były responsywne i dobrze wyświetlały się na urządzeniach mobilnych.

Strony responsywne

Jednym z najistotniejszych kryteriów, które przyświecały nam podczas tworzenia stron była ich resaponsywność.

Dwie spójne strony

Zarówno strona wizytówkowa, jak i strona sklepu musiały być spójne pod względem kolorystyki, użytej czcionki i ogólnego stylu.

Złożone opcje dostawy

Wybór opcji dostawy zależy od wybranego produktu, kategorii i wielkości. Konfiguracja jest także skorelowana z opcjami płatności

Realizacja

Realizację zaczęliśmy od stworzenia strony wizytówkowej i przeniesienia na nią wszystkich treści, w tym wpisów z bloga, ze starej strony. Ważne było dla nas to, aby strona była gotowa na chwilę przed sklepem. Wyzwaniem było stworzenie prostej i minimalistycznej strony, która jednocześnie nie będzie pusta i nieciekawa dla użytkownika. 

Następnym etapem było stworzenie sklepu na WordPressie z użyciem Woocomerca. Największym wyzwaniem tutaj było dla nas skonfigurowanie zgodnie wszystkich dostaw i płatności do odpowiednich produktów. Sklep jest utrzymany w bardzo minimalistycznej formie, zawiera starannie wyselekcjonowanie produkty, więc taka forma idealnie się tutaj sprawdza.

Zależało nam na stworzeniu przestrzeni, która będzie w pełni odzwierciedlać stylistykę naszej klienci, które zajmuje się designem i tworzy autorskie meble i dodatki.

Ostateczny efekt

Ostateczny efekt spełnia oczekiwania naszej klienci, a także nasze. Wykonywanie sklepu na WordPressie okazało się ciekawym wyzwaniem. Strona oraz sklep są w pełni funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu dla gości i łatwe w konfiguracji. Obie strony są ze sobą spójne i razem tworzą rozwinięcie prowadzonych przez właścicielkę social mediów.

Zapytaj nas o propozycję dla Twojej firmy