To tak nie działa, czyli mity o pozycjonowaniu

Nawigacja po artykule:

Pozycjonowanie jest procesem długotrwałym i dość skomplikowanym. W dodatku Google nie ułatwia specjalistom od SEO pracy, wprowadzając ciągłe zmiany w algorytmach. Powoduje to, że wokół pozycjonowania narasta wiele mitów. Obalmy kilka z nich!

MIT 1: Nieważne gdzie, ważne żeby były linki!

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na pozycję naszej strony jest linkowanie. W skrócie chodzi o to, by w internecie pojawiały się odnośniki do strony, którą chcemy wypozycjonować. Niestety, wielu pozycjonerów zapomina, że liczy się nie tylko ilość, ale też jakość. Ważne jest, by strony, na których zamieszczamy linki miały mocną pozycję i nie były podejrzewane przez Google o działania typu SPAM. Ponadto lepiej sprawdzają się linki ze stron powiązanych tematycznie z naszą. Jeżeli chcemy wypozycjonować sklep rowerowy, to linki prowadzące z forów dla kolarzy, rowerowych portali i blogów powinny być skuteczniejsze, niż np. z portali motoryzacyjnych czy ogólnotematycznych.

MIT 2: Content is the king

Ok, to nie do końca mit – content jest bardzo ważnym elementem pozycjonowania. Bez zapewnienia stronie treści, działania SEO nie będą pełne. Jednak to, że content jest królem nie oznacza, że wystarczy, by nasza strona osiągała dobre wyniki. Skuteczne pozycjonowanie stron jest systemem naczyń połączonych. Sam content, bez odpowiedniego linkowania i szeregu innych działań optymalizacyjnych nie przyniesie satysfakcjonujących efektów.

MIT 3: Skoro się pozycjonuję, to muszę być w czołówce

Niestety – żadna poważna agencja SEO nie da klientowi gwarancji, że znajdzie się na pierwszej stronie w Google, nie mówiąc już o pierwszej pozycji. Liczba miejsc na pierwszej stronie jest ograniczona i nie ma szans, by wszystkie pozycjonowane strony znalazły się w TOP 10. Mało tego – pozycjonowanie to długotrwały proces. Na efekty trzeba poczekać, a potem walczyć o ich utrzymanie. Oczywiście, im skuteczniejsze działania SEO, tym większe szanse na zadowalające efekty. Na pewno nie wolno więc rezygnować z pozycjonowania – bez niego Twoja strona po prostu zginie w czeluściach internetu!

To oczywiście tylko kilka z wielu mitów na temat pozycjonowania. Chcesz dowiedzieć się, jak możemy pomóc Twojej stronie w zajęciu wysokich pozycji w wyszukiwarce? Skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązania!

Dołącz do grona zadowolonych klientów